Vrtec Tezno Maribor

Zaključna prireditev v enoti Mehurčki

Letošnja zaključna prireditev enote Mehurčki, z naslovom Z igro v svet matematike, je potekala po dvajsetih postajah našega igrišča. Skozi celo leto so se rojevale ideje in nastal je didaktični material s področja matematike, ki je otrokom in staršem ponujal različne izzive. Na voljo so bile: matematične igrarije za najmlajše, sestavljanje in gradnja po umetniku, ciljanje žogic v različne tarče, polaganje različnih vzorcev, prepoznavanje števil/likov/oblik, trgovina Mehurček z vsem kar spada v trgovino, matematični poligon, vstavljanke, liki v sliki, družabni igri, uganjevanje po tipu, prirejanje, razvrščanja po teži, barvi, številu, … in tudi picerija Mehurček. Bilo je razigrano in poučno. Matematika je povsod okoli nas, samo videti jo je treba in približati otrokom na primeren način.

Skip to content