Vrtec Tezno Maribor

Sodelovanje na 11. Otroški pustni povorki na Ptuju

Ker smo z lanskega kurentovanja prinesli v vrtec lepe spomine, smo se tudi letos odločili sodelovati na 11. Otroški pustni povorki 2024 na Ptuju. Zaradi napovedanega slabega vremena je ves dogodek potekal v Karnevalski dvorani Campus, a to ni prav nič vplivalo na  razpoloženje naših maškar. Organizator Zavod za turizem Ptuj v soorganizaciji z Vrtcem Ptuj je poskrbel, da je bilo rajanje v karnevalski dvorani zabavno in norčavo, kot se za pustni čas tudi spodobi. Obiskali so nas Kurenti, krofov pa tudi ni manjkalo.

Otroci z vzgojitelji smo se predstavili v pustni maski Rožni griček, kateri predstavlja naš logotip vrtca.  S tem smo pokazali naš odnos otrok do narave – do vsega živega. To ni samo skrb za rožni griček, ki ga imamo zasajenega v vrtcu, je povsem iskrena želja ustvarjati lepo okolje in k temu z otroškim navdušenjem pritegniti odrasle. Različni cvetovi, ki so si jih otroci izdelali sami, so ponazarjali veliko pestrost, samostojnost, sprejemanje drugačnosti … S ptico, ki so jo otroci nosili na glavi, smo simbolizirali svobodo, brezmejnost, polet v daljave.

Skip to content