Vrtec Tezno Maribor

Sodelovali smo v podnebnem teku

V okviru EKOŠOLE, smo se v sklopu projekta PODNEBNE SPREMEMBE povezale enote Vrtca Tezno Maribor, v podnebnem teku, s katerim želimo ozaveščati tako otroke, njihove starše in  lokalno skupnost  o naših vplivih na podnebne spremembe in o posledicah, ki jih prinašajo s seboj. K sodelovanju smo povabili profesionalno terenerko Matejo Martinšek katera je skupaj z otroki, 12. 4. 2024,  ponesla štafetno palico iz enote Lupinica v bližnji gozd Stražun, kjer so na posameznih točkah palico predali otrokom iz enote Mišmaš ter Pedenjped. Na zadnji točki smo  štafetno palico predali  članom Šole zdravja – Tezno – Mavrica ter  pretekli oz. prehodili še skupni zadnji kilometer v gozdu. Ob zaključku pa je sledilo še skupno razgibavanje za raztezanje mišic. Polni vtisov in pozitivne energije smo se podali proti svojim enotam.

V tednu od 15. 4. – 22. 4. 2024, pa smo pridno nabirali kilometre v svojih enotah ter skupaj pretekli več kot 300 km.

Skip to content