Vrtec Tezno Maribor

Povabilo: Pečimo skupaj!

NavihančkiPribližuje se praznični čas. In ta nas nagovarja, da poskušamo osrečiti  ljudi s katerimi živimo, še posebej pa naše najdražje. Trgovski centri so že  bogato obloženi  s prazničnimi piškoti, vabljivimi medenjaki  in dobrotami vseh vrst.  A kaj, ko večina dobrot na razstavnih policah vsebuje preveč sladkorja, škodljivih maščob, konzervansov, umetnih barvil in ostalih dodatkov?!

V našem vrtcu je že dolgoletna tradicija, da otrokom vsi zaposleni v kuhinjah v popoldanskem času spečemo domače drobno pekovsko pecivo.

Letos smo si zadali nov izziv. Otrokom želimo ponuditi drobno pekovsko pecivo brez sladkorja. No, ni čisto tako, kot se sliši. Ker so to sladice, pomeni, da nekaj sladkorja vseeno vsebujejo. Vendar bodo tokrat vsebovale le sladkor, ki je sicer naravno prisoten v sadju. Tudi beli moki bomo tokrat rekli ne, hvala. Uporabili bomo sveže mleto polnozrnato moko. V ta čas pa seveda sodijo tudi božične dišave kot so cimet, piment, kardamom, muškatni orešek…

Vabimo vas, da se nam pridružite in doma ustvarjate skupaj z otroki tudi vi!

Na naši spletni strani so že pripravljeni recepti  naše PEKARNE MIŠMAŠ, ki smo jih tokrat zaupali tudi vam!

Recepte nadete tukaj.

Skip to content