Vrtec Tezno Maribor

Otroška povorka »Veselih maškar« na Ptuju

phoca thumb l img 0848Znova smo si nadeli maske in se prepustili pustnim šegam in navadam. Ptujsko kurentovanje je res nekaj posebnega, to vedo vsi, ki so ga imeli priložnost doživeti in biti del njega.

V sklopu vseh prireditev je bil pustni ponedeljek, 16. 2. 2015 namenjen najmlajšim. Z izvirnimi in kreativnimi pustnimi izdelki so otroci popestrili mesto. Povorke se je udeležilo več kot 1500 otrok iz 29-ih vrtcev v Sloveniji. Zaključek s pustnim rajanjem, nagovorm župana MO Ptuj g. Mirana Senčarja, ravnateljice vrtca Ptuj ga. Božene Bratuž in princa karnevala Rajka Jurgeca z imenom Bertold Draneški, je bil v Karnevalski dvorani, kjer so otroci pobliže spoznali še kurenta in priredili svoje pustno rajanje. Več si lahko ogledate v galeriji.

 

Skip to content