Vrtec Tezno Maribor

Obisk konfucijske učilnice na II.gimnaziji Maribor

KonfucijskaNa II. gimnaziji v Mariboru so preteklo leto, ob triletnici delovanja Konfucijskega inštituta Ljubljana odprli prvo konfucijsko učilnico v Sloveniji.

To je lokalno vozlišče, ki povezuje II. gimnazijo Maribor, Vrtec Tezno Maribor, Osnovno šolo Bojana Ilicha in Gimnazijo Ptuj. Otroci starejših skupin iz enote Pedenjped sodelujejo v obogatitveni dejavnosti Spoznavanje kitajske kulture in jezika, ki se izvaja v našem vrtcu. Z veseljem smo se odzvali povabilu, da si ogledamo konfucijsko učilnico. Namen te učilnice in njenega delovanja je krepitev razumevanja in prijateljstva med mladimi na Kitajskem in v Sloveniji s sponzoriranjem tečajev kitajskega jezika in kulture s strani Državnega urada za kitajski jezik v Pekingu – Hanban. Lepo so nas sprejeli profesorji in dijaki, ki so nam ob fotografijah predstavili bivanje na Kitajskem, povedali veliko zanimivega o kulturi, hrani,umetnosti, pokrajini, prisluhnili smo nenavadnemu glasbilu na katerega je zaigrala ena izmed kitajskih učiteljic in si na koncu lahko pobarvali čisto pravega kitajskega zmaja. Bilo je prijetno in poučno druženje. V konfucijsko učilnico se bomo še z veseljem vrnili.  Galerija fotografij
Skip to content