Vrtec Tezno Maribor

Naša lutkovna skupina Pajčevina je osvojila srebrno plaketo

Na predlog strokovnih spremljevalcev za Srečanje lutkovnih skupin Slovenija 2022, je naša lutkovna skupina Pajčevina prejela srebrno plaketo. O njih so zapisali: Ne samo, da so ob letošnji skromni beri ljubiteljskega lutkovnega ustvarjanja svetla luč Maribora, ustvarili so predstavo, ki temelji na, ob skrbno premišljenih besedah pasje vile, edinih potrebno izgovorjenih, na eni sami besedi. SAM. Za vse ostalo poskrbijo odlično lutkovno tehnološko zgrajeni psi/kužki(nošene lutke). Princip »pucvole« po domače, brez jasno definiranih nog in repov, ki so vseeno bili tam. Tace so hodile in repi so migali. Samoanimativno, domiselno, učinkovito. Samo oblika glave in velikost sta definirala pasmo. No in seveda lajanje in bevskanje, ki sta osnovni tekst predstave. Bravo.

Naši otroci so predstavo že videli, vsi tisti, ki pa bi jo radi, se odpravite v Arboretumu Volčji potok, kjer bodo popestrili LJUBITELJSKI KULTURNI DAN, 18 junija 2022. Vabljeni!

Skip to content