Vrtec Tezno Maribor

Gallusova priznanja našim sodelavkam in koncert skupine Allegro

Dne 14.11.2022, je bil v Kazinski dvorani SNG Maribor letni koncert Vokalne skupine Allegro. Skupina deluje 27 let. V tem času je nastal obsežen repertoar pesmi, ki so bile zapete na prireditvah slovenskih vrtcev, na priložnostnih koncertih, v gosteh z drugimi zbori, na območnih revijah odraslih pevskih zborov v Mariboru in na lastnih letnih in božičnih koncertih. Pevsko druženje še naprej izhaja iz želje po skupnem amaterskem umetniškem udejstvovanju v zborovskem petju in iz potrebe po ustvarjanju posebne sodelovalne klime v pesmi za promoviranje ustvarjalnosti vzgojiteljic ter tako tudi mariborskih vrtcev. Skupino vodi Matija Varl. Sodelovali sta tudi naši sodelavki: Danica Višnar, ki je na prireditvi prejela Gallusovo značko za več, kot 30 let udejstvovanja in Jasmina Movrin, ki je prejela srebrno Gallusovo značko za več, kot 20 let udejstvovanja. Čestitke obema! Gostje koncerta so bile Vokalna skupina Florentine, kjer prav tako sodeluje naša sodelavka – Polona Vollmeier.

Skip to content