Vrtec Tezno Maribor

Vrtičkarji v enoti Pedenjped

V našem vrtcu se zavedamo pomembnosti narave in naše skrbi zanjo. Že od majhnih nog privzgajamo naklonjen odnos do narave in živih bitij. Hkrati pa spoznavamo, da če skrbiš za naravo, rastline, živali  in vanje vložiš  spoštovanje, odgovornost in delo te bogato nagradijo nazaj.

V enoti Pedenjped so pozno pomladi  prejeli številne sadike različnih povrtnin, ki so jih posadili na vrtu v atriju.  Opazovali so jih in jih skrbno zalivali. Odstranjevali plevel in odmrle liste in se veselili vsakega napredka, ki so ga zaznali. Najprej so nas razveselile jagode. Te so bile najbolj sladke. Že kmalu pa se niso mogli načuditi pridelku. Ko so se vrnili s počitnic jih je pričakalo obilo  kumaric in solate, pa tudi kakšen paradižnik in paprika. Vprašali so našo kuharico ali nam lahko pripravi kumarice za zajtrk in solato za kosilo. Skupaj so pogledali na jedilnik in se dogovorili kdaj bo  zelenjava na jedilniku. O kako okusno je bilo to, saj so jedli s ponosom, da so sami nekaj pridelali.

Skip to content