Vrtec Tezno Maribor

Predstavitev primerov dobrih praks vključevanja sodobne umetnosti v vrtcih in šolah

Sabina Hütler, dipl. vzg. predšolskih otrok je v Umetnostni galeriji Maribor predstavila projekt, imagesv katerem so se otroci seznanili z ustvarjanjem svetovno priznanega umetnika Victorja Vasarelyja.

Ustvarjanje, ki so ga otroci začeli s spoznavanjem Vasarelyjevih del preko medijev (fotografije, knjige …), so nadaljevali z igro in likovnim ustvarjanjem. Tako so nastali otroški izdelki: Vasarelyjeva hiša, Vasarelyjeva tombola, Vasarelyjev spomin.

Umetnostna galerija Maribor je zapisala, da predstavitev dela iz vrtca Tezno Maribor temelji na demonstriranju kakovostnih primerov sodobne umetnosti in temelji na spoznavanju umetnosti preko igre, likovne dejavnosti ter vključevanju lokalnih umetnikov in kulturnih ustanov.

Več

Skip to content