Vrtec Tezno Maribor

Obisk upokojene vzgojiteljice, ki je nekoč delala v našem vrtcu

V okviru projekta Pletemo niti med preteklostjo in sedanjostjo, je v enoti Mišmaš, letošnje šolsko leto namenjeno sodelovanju z upokojenimi vzgojiteljicami, ki so nekoč delale  v enoti Mišmaš. V novembru, nas je v skupini Mavrica obiskala gospa Marija Bratina, ki je s seboj prinesla fotografije,  s katerimi je otrokom prikazala  življenje v vrtcu nekoč. Ogledali smo si, kako so se nekoč pripravljali na škratov pohod, ki ga v vrtcu izvajamo še danes. Prav tako so pozornost otrok pritegnile fotografije o  pustovanju, različnih pustnih maskah, izvirni izdelki v igralnicah in na igrišču vrtca ter obisk dedka Mraza. Gospa Marija Bratina je bila pri svojem delu zmeraj močna na gibalnem področju, zato je sodelovala pri gibalni dejavnosti. Otroke  je spodbudila h gibanju: hoja po prstih, lazenje, plazenje, različni poskoki in tako s svojo aktivno vključenostjo na otroke naredila izjemen vtis in nam tako tudi popestrila dopoldan.

Skip to content